בּת מִצְוה - אמאבת

אחד הרגעים המשמעותיים בחיי המתבגרים שלנו
הוא שנת הבת\בר מצווה. 

זו שנה שמזמנת בתוכה הזדמנות לעצור ולייצר תוכן משמעותי של התבגרות, תקשורת, דימוי גוף, יהדות וזהות. 

עם השנים זיהיתי צורך עמוק דווקא אצל הבנות שמחפשות גם איך להעמיק את השנה הזו בתוכן ומשמעות. מתוך כך פיתחתי את סדנת אמאבת, לאמהות ובנות מצווה.

"לבת בגיל ההתבגרות יש שאיפה חזקה לקשר, לא רק עם חברות וחברים, אלא גם עם ההורים, ובמיוחד עם האםדווקא בגיל זה הבת זקוקה מאד לאמה, ולאו דווקא כמודל להתמרד נגדו, אלא כמודל של תמיכה ועזרה."  (אריאלה פרידמן)

סדנת אמהות ובנות הינה סדנה משתנה של אמהות ובנות מצווה במסע משותף אל עולם הנשיות, היהדות,הקשר,  אל עצמן. 

הסדנה מתאימה לאמהות ובנות שיודעות כי בת המצווה מהווה נקודת ציון משמעותית להן ולמשפחתן והן מתלבטות איך להפוך אותה לכזאת.

הסדנה מאפשרת זמן פשוט ואמיתי לאם ובתה לעסוק בשאלות על נשיות, התבגרות, קשר אם ובת, מסורת אימהות, נשים משמעותיות בתרבות שלנו, גיל המצוות ומשמעותו ויהדות שוויונית ופתוחה. לעסוק בשאלות השונות המעסיקות נערות  בגיל ההתבגרות, ליצור טקס משותף ונשי ובעיקר– פשוט להיות ביחד. 

ליצור, לשוחח, לצחוק, לעבור חוויה משמעותית וליצוק תוכן אמיתי  ובעל ערך אל שנת המצווה.

אפשר להזמין את הסדנאות הבאות:

סדנא תהליכית של מספר מפגשים

סדנא בה ניפגש למספר מפגשים ובכל פעם נעסוק בתוכן אחר בתפר בין התבגרותנשיותיהדותמשמעותוקשר אם בת. עם תכנים משתנים ומתודות מגוונות נייצר סדנא תהליכית המכניסה משמעות וזמן איכות מיוחד בשנת הבת מצווה.

סדנא קבוצתית חד פעמית

סדנא של שעה וחצי במפגש מיוחד עם תמר, המאפשר להתחבר ולהכניס תוכן ומשמעות לשנת המצווה. להתחבר גם לתמונה הגדולה התרבותית והמסורתית, וגם אחת לשנייה ולמשמעות ולהזדמנות הגדולה שיש בשנת המצווה.

הסדנא הכוללת:

מפגש אישי אם-בת (אפשר גם אבא כמובן)

מפגש אישי אצל תמר המאפשר חיבור למהות הבת מצווה, נקודת מפגש אמיתית בניכן וחיבור לסיפור הגדול של כולנו ולמסורת בדרך שיוויונית ובגובהה העיניים. מפגש המאפשר הזדמנות להבין למה ולהכניס משמעות בשנת המצווה. הסדנא כוללת מפגש עם תמר וקבלת תוכן נוסף לזמן איכות אמאבת.

"כל אמא ובת צריכות לזכות בתוכנית כזאת עם תמר. לא רק שזה מלמד ומעשיר זהותית זה גם נתן לנו זמן ומפגש שלא קרה לנו עד כה וכל כך חשוב דווקא עכשיו. תמר מרתקת, מעוררת השראה, מצחיקה ומלאת ידע וכריזמה. יודעת להגיע באופן מופלא ומדוייק גם ללב האמהות וגם אל שפת הבנות.... אין לי מה לומר חוץ מזה שאני מחכה כבר בקוצר רוח שהקטנה תגיע לשנת בת מצווה לעבור את החוויה המופלאה הזאת שוב..." 
טלי שירן אמא של רוני
"היה מפגש נפלא ומרומם נפש! כולן יצאו נלהבות ומרוגשות , היה ממש מעל הציפיות.... את והסדנא קיבלתן מחמאות מכל עבר (וזה כולל את האמהות הכי ביקורתיות בכיתה שלנו) כל הכבוד, מגיע לך. היה פשוט נפלא! " 
כיתה ו' בית ספר אמירים 
"הייתה לי סדנא ממש כפית. נהנתי מהזמן עם אמא , אנחנו לא מדברות על הדברים האלו בדרך כלל.... וגם למדתי הרבה מה זה בת מצווה ואיך זה הרבה יותר מסתם מסיבה או יום הולדת" 
שיר שיטרית נערה שהשתתפה בסדנא
"אני ממליצה לכל אם ובת לעבור כזו חוויה בשנת המצווה, חוויה שלא רק מעצימה את שנת המצווה ומעניקה לה משמעות מיוחדת, אלא גם את הקשר עם הבת כמו שהיום יום לא מאפשר, הופתענו מכמה זמן כל כך קצר יכול להיות כל כך משמעותי בשנה כזו.."
עדי שפירא, אמא שהשתתפה בסדנא 

מזמינה אתכן ליצור קשר

gurtamar@gmail.com | 054-2231443